Mladostno, prisrčno, živahno in ganljivo

Fotografije: Mateja Pelikan

Oder slavnostno okrašen zapolnil je orkester z obrazi otrok in mladih,
ki zahtevno glasbo so igrali.
Ko glasba bi se morala oglasiti,
besedo hišnik je prevzel in veliko resnic o življenju nam v recitativo stilu zapel.
Smo slišali razlage, ki so nas iz srca nasmejale,
pa Špelco računovodkinjo smo čakali.
Špelce bilo ni nikjer, zato hišnik je vodenje slavnostnega dogodka prevzel.

Zazvenela so dela, pod katera so se Stamitz, Bach, Vivaldi podpisali
in navdušeno smo mladim solistom ploskali.
Orkester igral je na vso moč lepo.
Flavtistka Eva Faganelj, oboistka Anamarija Vuga ter kitarista Matija Skrt in Neža Marussi so nas povsem očarali, da smo komaj čakali,
kako bodo še drugi solisti svoja zahtevna dela zaigrali.

Med skladbami, ki so jih mladi orkestraši pod taktirko Marka Kodelja prav prijetno igrali, govori vrlih oseb so čast Glasbeni šoli Nova Gorica izkazali.
Besede izbrane tudi v rimah podane, so pričale o tem,
da Glasbena šola Nova Gorica svoje poslanstvo desetletja prizadevno brani.
Ravnatelj Sandi Vrabec, župan Matej Arčon in predsednik države Borut Pahor so priznali, da bi življenje brez glasbe težko prestali.

V drugem delu je klavir oder zavzel,
pianisti Erika Šavli, Vid Mladovan in Kaja Fornazarič so z orkestrom spet ubrano nastopili,
da čudoviti zvoki skladb Mozarta in nenavadnega Koželucha so v polnosti zasijali.
V zasanjani svet lepote nas je popeljala tudi brhka baletka Giulia Babucci,
ki je za nas poskočno zaplesala.
Za konec smo še Kneza Igorja k plesu zapeljali in Polovske plese z radostjo poslušali.

Bil je nepozaben dogodek.

Najlepša hvala vsem nastopajočim učencem in mentorjem, ki so bdeli nad njimi pa seveda tudi staršem, ostali ekipi Glasbene šole Nova Gorica in vsem tistim, ki jih nikoli ne vidimo pa v ozadju tako zahtevnega dogodka prispevajo pri organizaciji veliko nepogrešljivih stvari.
Hvala režiserju Radošu Bolčini, ki je bil tudi navdih za ta zapis in Jakobu Šfligoju za dramsko inscenacijo rimanega besedila na Slavnostni akademiji.

Vse najboljše Glasbena šola Nova Gorica!