Odmevi z zaključnega recitala Blaža in Matica Kolar Tratnik

Sredi junija sta brata Blaž in Matic Kolar Tratnik z zaključnim recitalom sklenila nižjo glasbeno šolanje na Glasbeni šoli Nova Gorica. Na koncertu sta zaigrala solistični ob klavirski spremljavi Barbare Mačkić in Dušana Ješelnika, poleg tega sta eno skladbo izvedla v duu. Za zaključek so skupaj s Kristino Vuga iz razreda klavirja Andreje Konjedic zaigrali še zelo zanimivi in zvočno učinkoviti Paso doble. Kristina se je kot posebna gostja na dogodku predstavila tudi solistično in pripravila lepo interpretacijo Variacij na temo slovenske ljudske pesmi Katarina Barbara Bojana Glavine. Izvedba skladb Blaža in Matica je bila zelo dobra, oba sta se potrudila in pohvalno zaigrala. Blaž, ki je zaključil 8. razred violine pri Steli Povšič, je izvedel Arijo slovenskega skladatelja Matija Bravničarja in stavek iz znamenitega koncerta Pomlad Antonia Vivaldija. Matic, ki pa je končal 8. razred violončela pri učiteljici Petri Vodopivec, je zaigral stavek iz znane Bachove Suite za violončelo in še dva stavka iz, violončelistom dobro poznanega, Koncerta skladatelja Georga Goltermanna. Brata sta v poslušanje ponudila še Temo iz filma James Bond, ki sta jo zaigrala v duu. Matic in Blaž se intenzivno posvečata še plesanju hip hopa v klubu ADC. Na koncu sta nam zaplesala duo, s katerim sta se predstavila na državnem tekmovanju.

Da je koncert potekal tako kot je za slavnostne dogodke značilno, je posamezne glasbene nastope povezovala njuna sošolka, kontrabasistka Elizabeta Šajina.